She.

Nie da się odwrócić Słońca

i przywrócić przeszłości.

 

zdzislaw_beksinski_wenus

Kiedy kochasz, gubisz gdzieś swój własny sen. Kiedy stracisz obiekt swojej miłości nie masz niczego, do czego mogłabyś powrócić. Czy to może Cię kompletnie zniszczyć?

I chce się z Tobą bawić w chowanego i dawać Ci moją koszulę do spania. Nie obrażę się kiedy zjesz mi kurczaka z talerza i pragnę Cię wczesnym rankiem… Nie mam jednak serca by Cię budzić. Chcę być mogła jeszcze spać. Jesteś wtedy taka niewinna. Taka cicha i dobra. Słowa są długie. Słowa – to słowa najbardziej lubię. Słowa łączone we frazy, zdania i melodie. Jednocześnie trudne. Zdania złożone. Czy moje słowa są odpowiedzią na pytanie, czym jest Nasza miłość? Czy tylko jesteśmy krótkotrwałym romansem ciał zmąconych krwią duszy?

,, Chciałbym wiedzieć, co dzieje się w ludzkiej krwi (…)”

Trudność sprawia mi słuchanie. Trzeba się bowiem otworzyć, być wyczulonym, wrażliwym, poddać się strumieniowi myśli i płynącemu rytmowi Twoich ust. Ah, jak bardzo bym chciał spijać czubkiem języka z Twoich ust ich smak. Smak słów.

Działanie.

Gęstość.

Impulsywność.

Ból.

Szczerość

Bezmiar Nas.

Czy staliśmy się tak bardzo sentymentalni? A może umiejętność kochania jest w dzisiejszych czasach bolesnym problemem? Coraz więcej samotnych kobiet. Coraz więcej samotnych mężczyzn.

Kobiet … zgrabnych, zagubionych, pięknych, niepotrzebnych, gdzieś na dnie własnego życia jęczą o prawdziwe uczucie.

Dałem Ci rękę, a Ty ją odrzuciłaś.

,, Pieprzę Cię Boże, za to, że kazałeś mi pokochać. Powiem Wam jak umarłam. To była symfonia nia jeden głos. Nie patrz na mnie. Utwierdź mnie. Dostrzeż mnie. Zobacz mnie. Kochaj mnie. W śmierci będziesz ze mną. Nigdy wolna. Patrz jak znikam. Patrz jak. Znikam. Patrz. Patrz. Patrz. Lubię Cię. Przyjaciółka- kochanka, która zdradziła.

Utwierdź mnie. Dostrzeż mnie. Zobacz mnie. Kochaj mnie. Jak mam zatrzymać. Jak mam zatrzymać. Gdybym miał pełną wolność… nasz spektakl składałby się z milczenia w ciemności i krzyku w blasku świateł”.

 

Advertisements

One thought on “She.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s